Godziny po niemiecku nauka

Pobierz

Masz czas?. Czyli do 29 minuty dodajemy słowo "nach".. Jednostki czasu.. essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki opis dnia po niemiecku owoce po niemiecku.. 2 Podstawowe słówka po niemiecku - liczby.. Jest czternasta osiem.. Postaramy się też poćwiczyć pytania o godzinę .Zegary - test z języka niemieckiego!. Jeśli zegar wskazuje drugą połowę, wówczas używamy słowko "vor".. Jeżeli coś trwa więcej niż godzinę po niemiecku powiemy: eine gute Stunde - dobrą godzinę .. Es .Godziny w języku niemieckim można zapisać na dwa sposoby - urzędowo i potocznie.. Klasa 2 Angielski.. Tweet; Share 0; Reddit +1; Pocket; LinkedIn 0; Następny obrazek.. )Przy podawaniu godzin w języku niemieckim obowiązuje taka sama zasada jak w języku polskim.. Przepraszam za spóźnienie.. Aby zapisywać godziny urzędowo musimy umieć zapisywać liczby.Godziny po niemiecku - wymowa i ćwiczenia | Niemiecki - opisy i ćwiczenia.. System 24-godzinny używa się w języku oficjalnym, a 12-godzinnym w języku potocznym.. Nauka niemieckiego w domu.. Jest za kwadrans pierwsza.. Obowiązuje 24 system godzinowy i podajemy godzinę według schematu: Es ist + (godzina) + Uhr + (minuty)Godziny niemiecki - sposób nieoficjalny.. Jak wyznaczyć datę?. Godziny Połącz w pary..

3 Godziny po niemiecku.

Przedstawimy również określenia na poszczególne godziny po niemiecku.- Teraz robi się ciemno już o piątej po południu.. Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się z niemieckimi zwrotami określającymi czas oraz nauczycie się jak odpowiadać na pytania o godzinę.. Mój zeszyt do niemieckiego?. - Wstaję codziennie o godzinie siódmej.. Jeśli jest połowa godziny to mówimy "halb" i dodajemy godzinę.. Gramatyka niemiecka, teksty o kulturze i zwyczajach niemieckich i materiały do nauki języka.. vor - przed.. germany niemiecki szkoła.. Jest tylko kilka zasad.. Wann haben Sie Geburtstag?Poniżej 10 zdań związanych z podawaniem godziny po niemiecku (warto utrwalić w fiszkach): Jest ósma.. Kwadrans po niemiecku to "Viertel".Godziny po niemiecku - nauka najważniejszych zwrotów językowych na przykładzie piosenek: "Morgens früh um sechs" oraz "Große Uhren machen tick tack".. Lekcja jest również okazją do utrwalenia nazw liczebników.Godziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - Uhrzeit - czas zegarowy.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27) zwanzig vor neun - .Podając godziny po niemiecku musisz wiedzieć, że zegar dzieli się na dwie połówki..

Godziny po niemiecku: Która godzina?

", jak i w odpowiedzi: "Jest godzina 8 rano".. Godziny po niemiecku: Która godzina?. Niemcy używają, podobnie jak Polacy, wymiennie 12- lub 24-godzinnego zegara, zatem na godziny popołudniowe można powiedzieć tak: "Jest godzina 1 po południu", jak i "Jest godzina 13:00".W tym odcinku nauczysz się nazywać godziny w języku niemieckim.. Czytaj dalej Godziny po niemiecku →FACEBOOK----- ----- godzina?. Podając godziny po niemiecku musisz wiedzieć, że zegar dzieli się na dwie połówki.. rozpocznij naukę.. Słowo "godzina", czyli niemieckie Uhr, pojawia się zarówno w pytaniu: "Która jest godzina?. Czyli do 29 minuty dodajemy słowo " nach".. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków.. minęły prawie dwa miesiące, więc już chyba czas najwyższy zaserwować Wam lekcję numer 14.Zajmiemy się dzisiaj podawaniem czasu zegarowego po niemiecku (die Uhrzeit), poznamy niezbędne słówka, nauczymy się pytać o godzinę i odpowiadać na takie pytanie.. Mam na imię Beata.. Podawanie pełnych godzin: 3:00 Es ist drei Uhr, Z minutami: 9:54 - Es ist.. Przykłady godzin (forma potoczna)halb - połowa.. Pokaże Ci jak mówić która jest godzina w potoczny i oficjalny sposób.. Klasa 1 Matematyka Zegary - pełne godziny.Aby płynnie podawać godziny bez zastanawiania się, warto najpierw dobrze opanować liczby po niemiecku..

4 Miesiące po niemiecku.

Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.rozpocznij naukę.. ściągnij mp3.. Wesprzyj mnie na Patronite nauczysz się słownictwa związanego z określaniem czasu.. Która jest godzina?Prezentujemy piąty odcinek kursu języka niemieckiego od podstaw.Tym razem czas na naukę godzin na zegarze.. wg Iwonamrozek19.. Co robisz około dwudziestej?. 6 Podstawowe zwroty po niemiecku w restauracji.. Film trwa 2 godziny.. Liczby od 13-19 tworzy się: 3 do 9 + - zehn ( z wyjątkami przy 16 i 17) Liczby takie jak 20, 30, 40,…, 90 tworzy się: 3 do 9 + - zig ( z wyjątkami przy 20 i 30) Liczby takie jak: 21, 33, 45 etc. czyta się i pisze "od tyłu .Od opublikowania ostatniego wpisu z serii ?. (przykład pisania urzędowo) siedemnasta pięćdziesiąt pięć.. - Zegar wybił północ.. Jak nazywają się dni tygodnia czy miesiące po niemiecku?. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. Czasami chodzę do kina.. die Uhr - zegar, godzina "die Uhr" używamy jedynie w momencie kiedy podajemy dokładną godzinę zegarową np. jest godzina czwarta die Stunde (f.) - godzina, godzina lekcyjna, lekcjapięć po pierwszej: 13:06 Uhr: playdreizehn Uhr sechs = playsechs nach eins: trzynasta sześć: sześć po pierwszej: 13:10 Uhr: playdreizehn Uhr zehn = playzehn nach eins: trzynasta dziesięć: dziesięć po pierwszej: 13:15 Uhr: playdreizehn Uhr fünfzehn = play(ein) Viertel nach eins: trzynasta piętnaście: kwadrans po pierwszej: 13:30 Uhr: playdreizehn Uhr dreißig = playhalb zwei1 Słówka niemieckie i zwroty - powitanie & przedstawianie się..

5 Dni tygodnia po niemiecku.

Bez tego elementu trudno sobie wyobrazić pobyt u n.Godziny po niemiecku można podać według 24- albo 12-godzinnego systemu.. Liczb od 0-12 trzeba nauczyć się na pamięć.. 04/03/2016 511 × 340 Godziny po niemiecku.. Jest kwadrans po drugiej.. Zapraszam na gerlic.pl.Podobało się?. Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.. Jeśli zegar wskazuje drugą połowę, wówczas używamy słowko"vor".. Home; Witam Cię na moim blogu.. Jest kwadrans po drugiej.. (przykład pisania potocznie) za pięć szósta.. 7 W sklepie.. Język .Liczby po niemiecku - najważniejsze informacje w skrócie.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.Godziny po niemiecku to dość łatwy temat.. Jeśli jest połowa godziny to mówimy "halb" i dodajemy godzinę.. Adam Mickiewicz - Oda do młodości ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt