Historia róży z małego księcia

Pobierz

CELE: - Umiejętność wyrażania sądów i opinii dotyczących kontaktów Małego Księcia i róży, - Kształcenie umiejętności nadawania cech charakteru, - Poznanie symbolicznej kreacji róży oraz jej miłości do Małego Księcia .. Nie chciał, by coś złego jej się stało, zależało mu na niej.. Dzięki nieustannej trosce i pielęgnacji rozwinęła się w piękny kwiat, budzący zachwyt głównego bohatera.. na pytania 2010-01-04 16:22:21; Miłość Róży i Małego Księcia z punktu widzenia Róży?. Bardzo dużo pracy włożyła w swój wygląd: starannie dobierała kolory, dopasowywała płatki.Mały Książę zrozumiał, że kwiaty są słabe i delikatne, jego róża jest jedyna na świecie, kocha różę, osłaniał ją przed niebezpieczeństwem, jest za nią odpowiedzialny, najlepiej widzi się sercem.. Róża dla Księcia nie była miła, dręczyła go itp. Mały Książe nie zależnie na co pielęgnował ją dbał itp.; )Miłość między małym Kasięciem, a różą była raczej przyjaźnią.. W tym czasie przeżył wiele przygód.. Streszczenie historii miłości Róży i Małego Księcia Róża pojawiła się niespodziewanie.. Chciała być podziwiana i uwielbiana.Jan 7, 2021Opowiadanie o róży i małym księciu - wątek ich przyjaźni.. Pewnego razu róża wypowiedziała kilka pustych słów, dlatego chłopiec przestał jej ufać.. Książę dbał o nią, troszczył się.. Ostatniego dnia niezrozumiały kwiat wyznał mu miłość.Apr 7, 2021Jan 21, 2021Streszczenie historii miłości Róży i Małego Księcia Róża pojawiła się niespodziewanie..

Postanowił wyjechać, a ona go nie zatrzymywała.Oct 16, 2020Róża przybyła na planetę Małego Księcia w postaci małego ziarenka.

Zanim ukazała się Małemu Księciu długo się przygotowywała.. Zachowywała się jak piękna kobieta - była kapryśna i kokieteryjna, żądna opieki i komplementów.. Przybyła z kosmosu, wykwitła z ziarna bardzo szybko.. Poświęcałał się, robił wsyztsko by jej było dobrze, i by nie cierpiała.Mały Książę zrozumiał, że kwiaty są słabe i delikatne, jego róża jest jedyna na świecie, kocha różę, osłaniał ją przed niebezpieczeństwem, jest za nią odpowiedzialny, najlepiej widzi się sercem.. Dla chłopca wyglądała pięknie jednak po krótkim czasie krzywdziła go słowami.. Przybyła z kosmosu, wykwitła z ziarna bardzo szybko.. Zanim ukazała się Małemu Księciu długo się przygotowywała.. Ćwiczenia, Samodzielna praca uczniów - redagowanie krótkiej wypowiedzi (refleksji) na otrzymanych kartkach (kartka z poleceniem w załączeniu).Mały Książę spędził na Ziemi rok.. Spotkał lisa, który wytłumaczył mu na czym polega przyjaźń i róże, które próbowały mu udowodnić, że jego kwiat kłamie, bo na Ziemi są ich tysiące, więc róża Księcia nie jest wyjątkowa.Nieprawdopodobne Historie (6295) Przewidywanie i Wróżby (2763) Zabawki (11271) Zabawy (52734) Zagadki (173606) Zainteresowania (0) .. Mały Książę opiekował się nim, przykrywał kloszem, podlewał jednak róża okłamała Małego Księcia, który przyłapał ją na tym i przestał jej ufać..

Ćwiczenia, Samodzielna praca uczniów - redagowanie krótkiej wypowiedzi (refleksji) na otrzymanych kartkach (kartka z poleceniem w załączeniu).Apr 6, 2022May 13, 2022Histora małego księcia i róży... potrzebuje odp.

Postanowił wyjechać, a ona go nie zatrzymywała.Jan 21, 2021Róża zawsze miała pod dostatkiem wody, była nawet przykrywana kloszem na noc.. poleca 83% 2168 głosów Grafika Filmy Pewnego dnia nieoczekiwanie na planecie Małego Księcia pojawiła się róża, która zachowywałą się jak księżniczka.. TEMAT: HISTORIA MIŁOŚCI RÓŻY I MAŁEGO KSIĘCIA.. Z tego powodu postanowił wyruszyć w .Historia miłości Róży i Małego Księcia "Ta róża rozwinęła się pewnego dnia, niespodziewanie, z ziarenka, przygnanego nie wiadomo skąd i Mały Książę przyglądał się z bliska łodyżce, która była zupełnie niepodobna do innych" Róża bardzo dokładnie przygotowywała się do zakwitnięcia, chciała być piękna "Lecz Róża ustawicznie kontynuowała we wnętrzu swą .Mar 4, 2022KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VIII.. Róża kochała Księcia, był dla niej jak rodzina, była mu wdzięczna za to, co dla niej robił.. Postanowił odlecieć.. Sporo się też nauczył..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt