Budowa opowiadania palę cygaro

Pobierz

Przygotuj się do streszczenia wybranego rozdziału powieści, który najbardziej Cię zainteresował.. Ustawianie w kolejności.. Polub.. Mikołajek nie wie co mieliby z nim zrobić.Jak napisać opowiadanie?. Jaki rozumiesz jego sens?. Przybycie Alcesta do Mikołajka z cygarem.. Znalezienie pudełka zapałek.. Niszczenie cudzej rzeczy to wykroczenie popełniane umyślnie z zamiarem bezpośrednim.. Kolejne wydarzenia to:1.2.. Plan wydarzeń opowiadania pt.:"Najmilsza pamiątka" Ustawianie w kolejności.1.12.. Wydarzenie bqdqce wstqpem do kolejnych wydarzeó (tzw. zawiqzanie akcji):Budowa opowiadania Sortowanie według grup.. Osadź.. Edytuj elementy.. Mikołajek przyznał się zaniepokojonej mamie, że to efekt palenia tytoniu.. : Przyniesienie cygara przez Alcesta i namawianie Mikołajka do wspólnego wypalenia., Rozwój akcji.. I Zawiązanie akcji.. Bardzo słabo się czuli.. Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.. Plan wydarzeń opowiadania "Najmilsza pamiątka" Ustawianie w kolejności.. Klasa 4, temat: Astrid Lindgren, Ronja, córka zbójnika.. Wypowiedzenie i jego części: podsumowanie.Jaka sankcja grozi za uszkodzenie cudzej rzeczy.. Na podstawie opowiadania "Palę cygaro" odpowiedz na pytania,a dowiesz się, jak zbudowane jest opowiadanie.Zapisz w zeszycie notatkę wykorzystując odpowiedzi na pytania.. Rozmowa na temat wyboru rozdziałów.. Zawiązanie akcjima miejsce, gdy Alcest przynosi cygaro i namawia Mikołajka, by je wspólnie wypalili..

Plan wydarzeń opowiadania "Palę cygaro".

Kiedy powiedział prawdę, że to od dymu, mama nakrzyczała na tatę, że to przez niego.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.. Mikołajek wreszcie siedzi sobie w ogródku.. Nieudane zakupy w sklepie tytoniowym.. 2.E-podręcznik Jutro pójdę w świat.. Gdy cygaro już się rozgrzeje, można zdjąć z niego banderolę.. "Mikołajek zrobił coś złego, nie wyszło to na jaw, a za złe samopoczucie chłopca został oskarżony tata.Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2. : W sklepie tytoniowym., Znalezienie pudełka z zapałką., Wyprawa na pusty plac., Palenie cygara., Złe samopoczucie - wyrzucenie cygara.. II Kolejne wydarzenia (rozwój akcji).. Klasa 4 Polski.. Ilustracje zostały wykonane przez czwartoklasistów.. - Wyprawa na pusty plac.. Więcej.. Karta pracy nr 65 (scen.. Mikołajek i Alcest zapalili cygaro, co skończyło się dla chłopców źle.. "I teraz, od czasu kiedy paliłem cygaro, tak u nas jest, że tacie nie wolno palićfajki.. Palę cygaro.. Zapisz: Wydarzenie będące wstępem do kolejnych wydarzeń: Alcest przynosi cygaro i namawia Mikołajka do tego, żeby wspólnie wypalili cygaro.Budowa opowiadania - dopasuj elementy do odpowiedniej grupy Sortowanie według grupPamiętaj jednak, że opowiadanie powinno składać się z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia..

Palę cygaro.

Warto więc poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi i skoncentrować się na zachęcającym wprowadzeniu do opowiadanej historii.Jedno wydarzenie z dziejów Ligii i Winicjusza w formie opowiadania zadanie dodane 29 lutego 2016 w Język rosyjski przez użytkownika Marek Winicjusz [Szkoła podstawowa] wypracowanie-opowiadanie-język-polski-mega-pilne-Palę cygaro Mikołajek i Alcest zapalili cygaro.. Zwroty a) wstęp: - pewnego dnia.. - zaczęło się to tak.. - tego zdarzenia nigdy nie zapomnę.Omówienie budowy opowiadania.. Ważnym elementem większości opowiadań jest dialog, który służy zdynamizowaniu i ożywieniu akcji.. Wstęp musi być skonstruowany w sposób, który przyciągnie uwagę czytelnika i zachęci go do dalszej lektury.. Multibook "Jutro pójdę w świat", klasa 4.. Budowa opowiadania: I. Zawiązanie akcji to wydarzenie będące wstępem do kolejnych wydarzeń -Alcest przynosi cygaro i namawia Mikołajka do tego, żeby wspólnie wypalili cygaro.. Próba zapalenia cygara.. Kolejne wydarzenia: - W sklepie tytoniowym.. Najtrudniejszym zabiegiem służącym wzbogaceniu opowiadania jest tzw. - Znalezienie pudełka z zapałką.. Należy to zrobić bardzo delikatnie - specjaliści sugerują, by nie ściągać jej "jak pierścionka z palca", a raczej "obrać" z niej cygaro.pal Ę cygaro 42 tomcio paluch 46 rower 49. zachorowaŁem 53 Świetnie Śmy si Ę bawili 56 id Ę z wizyt Ą do ananiasza 59 pan bordenave nie lubi sŁo Ńca 63 uciekam z domu 66Słuchowisko w wykonaniu klasy 4 a..

- budowa, zasady, zwroty.

1.Zdarzenie będące wstępem do kolejnych wydarzeń ( zawiązanie akcji ): …………………………………………Na podstawie opowiadania Pale cygaro uzupe+nij podany zapis odpowiednimi informacjami, a dowiesz siq, jak jest zbudowane opowiadanie.. A.Gdy piszemy opowiadania oparte na naszych własnych przeżyciach, piszmy tak jak do swojego pamiętnika, do którego będziemy chcieli wrócić za kilka lat.. Wymień w punktach kolejne wydarzenia.. Zwroty.Polega ona na tym, by podgrzewać stopę cygara w trzech etapach, odmierzanych rytmem wypalania trzech kolejnych zapałek.. wg Gniecka.. Mama odpowiedzialność za to zrzuciła na tatę Mikołajka i zakazała mu palić fajkę w domu.12.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.. - Palenie cygara.. wg Paniodpolskiego3.. Scenariusz nr 65. nr 65, s. 2-4) Lekcja 131: Kraina języka.. - Złe samopoczucie- wyrzucenie cygara.Budowa opowiadania "Palę cygaro" - Sortowanie według grup.. Zawiązanie akcji - wstęp do opowiadania.. Gdy historia jest zmyślona, wyobraźmy sobie nasze zachowania, pogodę, nasz ubiór mimikę itd.. Opowiadanie pochodzi z książki "Mikołajek" (J. Sempe i R. Goscinny)..

W końcu wychodzi na jaw, że ma cygaro.

wg Aborowska.. Udostępnij Udostępnij wg Pati8.. Obaj bardzo źle się potem poczuli.. Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. Wymagane logowanie .1.Na podstawie opowiadania "Palę cygaro" uzupełnij podany zapis odpowiednimi informacjami, a dowiesz się, jak jest zbudowane opowiadanie.. Wydarzenie będące wstępem do kolejnych wydarzeń (zawiązanie akcji) to .Może zawierać elementy opisu, charakterystyki, sprawozdania, reportażu itp., można wplatać do niego pamiętniki, dzienniki, a nawet inne opowiadania.. 4.Mikołajek - plan wydarzeń - opowiadanie Palę cygaro.. Od tamtej pory tata nie może palić fajki w domu.Ustawianie w kolejności.. , Zakończenie - .Jak zbudowane jest opowiadanie "Palę cygaro" (puenta w zakończeniu) - wypracowania domowe uczniów zainspirowane lekturą na temat "Nie jestem gorszy/a od francuskiego pisarza i też potrafię napisać opowiadanie o przygodach małego łobuziaka" Nie jestem gorszy/a od francuskiego pisarza i też potrafię wymyślić opowiadanie oPrzypomnienie zasad streszczenia tekstu: a) plan najważniejszych wydarzeń b) tylko istotne elementy c) brak dialogów d) zachowanie części .Przeczytaj opowiadanie pt. "Palę cygaro" (na czwartek).. Jest przy tym bardzo tajemniczy.. W domu mama zaniepokoiła się stanem Mikołajka.. T: Nadajemy znaczące nazwiska bohaterom powieści pt. "Mikołajek".. Klasa 4 Polski.. Budowa opowiadania - dopasuj elementy do odpowiedniej grupy Sortowanie według grup..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt