Alkohole prezentacja gimnazjum

Pobierz

"Negatywne działanie alkoholu na zdrowie i organizm człowieka" Alkohol to etanol, czyli pochodna węglowodoru.. wzór ogólny alkoholi.. Alkohole jednowodorotlenowe, Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.. ZESTAW 1 .doc.. Na naszej stronie znajdziesz wiele materiałów pozwalających na powtórzenie, uporządkowanie.. ZESTAW 2 .doc.. ZOBACZ TEŻ NASZE "WIRTUALNE LABORATORIUM CHEMICZNE".Chemia alkoholu.. wino, gronowe (z winogron) sherry, porto,E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.2.. Jego masa cząsteczkowa wynosi: 46,07 u. poleca 90 %, Chemia, Szkodliwy wpływ alkoholu etylowego na organizm człowieka,ZADANIA Z CHEMII DLA TRZECIOKLASISTÓW PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO.. właściwości chemiczne metanolu.. Ani to estetyczne, ani nie przykuwa uwagi.. chemia.. Znawcy twierdzą, że na miano prawdziwego wina zasługują tylko wina gronowe.. Prezentacja subkultura hipsterów madlen89.. 95% wodny roztwór etanolu nazywa się potocznie spirytusem.. Etanol jest głównym składnikiem napojów alkoholowych.Jul 16, 2021 Cel ogólny: 1.. Polecane teksty: 85% Rola chemii w naszym życiu; 84% Prezentacja multimedialna: Chemia a środowisko; Więcej informacji.. Etap III " Wyboista droga " Organizm człowieka nie toleruje nadmiernych ilości alkoholu.GIMNAZJUM NR 1 W WĄGROWCU, ALKOHOLIZM - PROBLEM MŁODZIEŻY XXI WIEKU, Problem spożycia przez młodzież alkoholu na imprezach i wycieczkach szkolnych, znacznie się pogłębia..

... ściąga z chemii kl 1 gimnazjum - Budowa atomu i cząste....docx.

Niektóre elementy Emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji nawiązują do światopoglądu straight edge, jednak nie zawsze .Jun 15, 2021Są to raczej zagadnienia z 3 gimnazjum, poleca 84 %, Chemia, Alkohole, WSTĘP Przeciętnemu człowiekowi nazwa alkohol kojarzy się ze spirytusem konsumpcyjnym i produkowanymi z niego wyrobami.. Tymczasem spirytus jest tylko jednym z alkoholi —dużej grupy związków, które nie tylko nic mają nic wspólnego z napojami.. poleca 82 %, Chemia,Alkohole jednowodorotlenowe, alkohol, glikol, Liceum, prezentacje, prezentacja, ogólnokształcące, profilowane, fermentacja, metanol, Gimnazjum, etanol, multimedialne, Chemia, Chemia, Pochodne węglowodorów, alkohol metylowy, alkohol, doświadczenie, metanol, etanol, alkohol etylowy, Chemia, Alkohole - wpływ na organizm człowieka,Alkohol a ciąża Kobiety teoretycznie wiedzą, że picie alkoholu w ciąży jest niewskazane .. Alkohole to pochodne węglowodorów zawierające grupę -OH połączoną z atomem węgla, przy którym nie występują wiązania wielokrotne (podwójne lub potrójne).. Już wiesz, jaką wartościowość ma węgiel w związkach organicznych;Alkohole jednowodorotlenowe, Prezentacja o węglowodorach aromatycznych - budowa, właściwości, otrzymywanie..

Zawiera podstawowe informacje o arenach, które mogą być wykorzystane podczas lekcji zarówno w gimnazjum, jak i liceum.

Alkohole to wielka grupa związków organicznych określanych jako pochodne węglowodorów.. Nie wiedzą, że wystarczy jeden incydent nadużycia alkoholu w trakcie ciąży, aby spowodować nieodwracalne szkody dla dziecka.. O nas;Plik Alkohol szkodzi zdrowiu.pptx na koncie użytkownika anuna1 • folder Prezentacje • Data dodania: 23 mar 2012 .. Ciekawostki ze świata.. Już w dawnych czasach produkcja wina czy piwa była związana z otrzymywaniem alkoholu etylowego.. Mowa staje się niewyraźna a zdolność do podejmowania rozsądnych decyzji coraz mniejsza.. Można odnieś wrażenie, że zarówno wśród młodzieży jak i ich rodziców rośnie tolerancja dla tego typu zachowań.Plik ALKOHOLE.doc na koncie użytkownika ilobe1 • folder GIMNAZJUM • Data dodania: 20 kwi 2012 .. ilobe1 / Chemia / ZADANIA Z CHEMII + TEORIA / GIMNAZJUM / ALKOHOLE.doc Download: ALKOHOLE.doc.. Potocznie nazwą alkohol określa się.. poleca 85 %, Edukacja zdrowotna, Alkohole, Prezentacja w załączniku, poleca 85 %, Chemia,Alkohol ma wpływ na koordynację ruchową, najprostsze czynności stają się trudniejsze niż zazwyczaj.. Cele szczegółowe: 1.. Poszerzenie wiadomości uczniów o alkoholu i jego działaniu na organizm ludzki.. Alkohol jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu.. Pobierz.. 4.Nadużywanie alkoholu przez ojca i matkę ma bardzo niekorzystny wpływ na rozwój dziecka..

Stwierdza się u nich mniejsze lub większe zaburzenia osobowości, objęte nazwą psycho - degradacji alkoholowej.Alkohol etylowy (C 2 H 5 OH, etanol), potocznie zwany po prostu alkoholem, jest bezbarwną, łatwopalną cieczą.

Zapoznanie z pojęciami: alkohol, używanie, nadużywanie, uzależnienie, alkoholizm.. Zarówno etanol, jak i metanol są bezbarwnymi cieczami o prawie takim samym, charakterystycznym zapachu i słodkawym, piekącym smaku.. Uzależnienia (menu interaktyne) " Uzależnienie - nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji.".. Pobierz załącznik, Plik PPS o rozmiarze 227.50 KB w języku polskim, Aplikacje dostępne w,Prezentacja o węglowodorach aromatycznych - budowa, właściwości, otrzymywanie.. Nie trzeba pić systematycznie, nie trzeba pić dużo, wystarczy raz w trakcie ciąży napić sięI ALKOHOLIZM Co to jest alkohol Alkohole są związkami organicznymi w których cząsteczkach występuje przynajmniej jedna grupa OH nazywana grupą .. Szkoła podstawowa Gimnazjum Liceum Studia.. Alkohole - budowa, Nazwa alkohol powszechnie kojarzy się z procesem zwanym fermentacją.. W przyrodzie występują w stanie wolnym w olejkach eterycznych oraz tłuszczach i woskach.. Najważniejszym przedstawicielem alkoholi jest powszechnie znany i spożywany ETANOL o wzorze: C2H5OH.. 2.jpg.Alkohole średnio i niskoprocentowe to wina, miody pitne i piwa.. Temat: Alkohol i jego wpływ na zdrowie człowieka..

Oba alkohole rozpuszczają się w wodzie bez ograniczeń (czyli mieszają się z wodą w ...Alkohole (alkanole) - związki alifatyczne i alicykliczne pochodne węglowodorów, w których atom lub atomy wodoru zastąpione są grupami hydroksylowymi (wodorotlenowymi) - OH.

0.0 / 5 (0 głosów) .. prezentacje: ZADANIA Z CHEMII + TEORIA: Inne pliki do pobrania z tego chomika.. Zawiera podstawowe informacje o arenach, które mogą być wykorzystane podczas lekcji zarówno w gimnazjum, jak i liceum.. Ma charakterystyczny zapach i piekący smak, łatwo miesza się z wodą w każdej ilości.. Podoba się?. właściwości fizyczne metanolu .Alkohole, Alkohole to związki organiczne będące pochodnymi węglowodorów.. Scenariusz zajęć profilaktycznych.. Nie rozumiem tylko pisania w ten sposób "AlKoHoLe".. Alkoholizm " Alkoholizm - choroba polegająca na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.".. Adresat:Scenariusz zajęć profilaktycznych.. Zmiany psychiczne u tych osób powodują, że działanie hamulców obyczajowych i norm etycznych jest znacznie ograniczone, lub też zanika.. Jest bezbarwną cieczą o charakterystycznym zapachu i ostrym, a nawet piekącym smaku.. Aplikacje dostępne w,Fermentacja alkoholowa - reakcja biochemiczna polegająca na przemianie glukozy w etanol, przebiega bez udziału tlenu, pod wpływem biokatalizatora, którym są drożdże.. Poniżej opisany cykl zajęć obejmuje 3 kolejne godziny wychowawcze.. Alkohole zawierające jedną grupę - OH nazywa się jednowodorotlenowymi, np. CH 3 CH 2 OH, alkohol etylowy lub etanol.. Grupami - OH noszą nazwę alkoholi dwu-, trój- itd .Alkohole o krótkich łańcuchach węglowodorowych do czterech atomów węgla w cząsteczce są cieczami, mieszają się z wodą w każdym stosunku.. Aminy i aminokwasy.doc.Projekt lekcji wychowawczych dotyczących zagrożeń dla zdrowia wynikających z używania alkoholu.. Prezentacja w załączniku ;) Strona: 1.. "Profilaktyka antyalkoholowa" jest programem składającym się na ogólnoszkolny program wychowawczy na temat bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły.. Wraz ze wzrostem masy cząsteczkowej rozpuszczalność alkoholi w wodzie maleje ,także wyższe homologii (powyżej C6)są w wodzie praktycznie nierozpuszczalne.Prywatne Gimnazjum i Liceum ABiS w Łodzi .. Recommended.. REKLAMA, Ogólny wzór alkoholi jednowodorotlenowych:Prezentacja w załączniku ;) Załączniki: alkohol.ppt.. Alkohole z dwoma, trzema itd.. Szybkość reakcji w miarę picia staje się coraz wolniejsza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt