Członkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami

Pobierz

Tak to już jest, że szkoła potrafi zniechęcić do wielu przedmiotów.. rodzina słownictwo.Przykładowe zdania ze słówkami dotyczącymi pory dnia.. Ułóż jednak również sam/-a kilka zdań, by utrwalić materiał o porach dnia po niemiecku.. Za kilka tygodni jej rodzina będzie jedną z 200 rodzin, które się tam wprowadzą.Kraje po niemiecku - film z wymową.. Mówiąc szczerze, język niemiecki nigdy nie był moim ulubionym przedmiotem w szkole.. Kliknij na zdjęcie, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak mogę Ci .To oznacza, że musimy pracować jako jedna rodzina, musimy rozumieć się w ten sposób.. Określa rodzaj rzeczownika (męski, żeński, lub nijaki).. Wielokrotnie używamy nazw kierunków świata nawet nie zdając sobie z tego za bardzo sprawy.. rozpocznij naukę.. Jeśli udaje się wam zrobić to bez problemu, to znaczy że opanowaliście ten dział.. słownictwo o rodzinie i zwierzetach.. Ulega odmianie przez przypadki i rodzaj.. Ilość pytań: 48 Rozwiązywany: 20011 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. A dzisiaj jestem szczesliwa, ze dzieki Pani pomocy, mojemu dziecku.. Podobne pytania.. Nauka języka niemieckiego nie musi wiązać się ze żmudnym uczeniem się na pamięć.. Komentarze (0): Chcesz dodać komentarz?Ułożone według alfabetu babcia - la nonna ż brat - il fratello m ciocia - la zia ż córka - la figlia ż dziadek - il nonno m dziadkowie - i nonni m kuzyn - il cugino m kuzynka - la cugina ż ojciec - il padre m mama - la mamma ż matka - la madre ż rodzeństwo - i fratelli m rodzice - i genitori m siostra - la sorella ż syn - il figlio mPodział ról po niemiecku - on ciągle żywicielem rodziny..

die Mutter.Członkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami.

Aby rozróżnić rzeczowniki w niemieckim używamy rodzajników: męski - "der", żeński - "die" oraz nijaki - "das".Test: rodzina po niemiecku :) Opis testu: podaj niemiecki odpowiednik członka rodziny podanego po polsku :) Liczba pytań: 18 Poziom: Średni Rozwiązany: 4579 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) Średni wynik: 58% Autor: karolciasztramska Tagi: brak.. ściągnij mp3.. Kończąc ten krótki wstęp zapraszam Cię do nauczenia się kilku słówek z działu rodzina po niemiecku.. ściągnij mp3.. Określając położenie miejsca, budynku lub ulicy wykorzystujemy właśnie słownictwo z tego zakresu.. udalo sie ruszyc z miejsca.. czekając w kolejce.Podacie rodzajniki z niemieckiego ( do członków rodziny ) .. Pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku w ramach zajęć indywidualnych i Kawiarni Językowej.. Powyżej zaprezentowaliśmy najważniejsze nazwy państw po niemiecku.. Wiedza przyswajana w ten sposób jest niestety bardzo ulotna.. Powyższych słówek możemy użyć w bardzo wielu sytuacjach, począwszy od codziennych rozmów, a .Kierunki i strony świata po niemiecku to wiedza, która jest po prostu praktyczna.. Jeśli znacie jeszcze jakieś zawody po niemiecku, napiszcie je w komentarzu a my umieścimy je na stronie :)Dec 28, 2020Niemiecki - Rodzina..

... członkowie rodziny i zwierzęta.

Rodzina.. 0 16 fiszek mlgrztczech.. test z niemieckiego czlonkowie rodziny .. najwazniejszych czlonkow rodziny po niemiecku wraz z rodzajnikami:W tym odc.. Członkowie rodziny po niemiecku 2013-01-21 15:08:16; Kochasz kogoś innego niż członkowie twojej .W języku polskim od razu rozpoznamy rodzaj rzeczownika (ten talerz, ta sukienka, to dziecko), w niemieckim nie jest to aż tak proste.. 5 0 Odpowiedz.. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych zdań.. Po wojnie i okresie powojennym, kiedy kobiety musiały pogodzić swoje obowiązki z obowiązkami mężczyzny-żywiciela rodziny, w Republice Federalnej Niemiec dość szybko przyjął się na nowo stary model relacji damsko-męskich w rodzinie.. Zobacz również jak budować zdania w języku niemieckim.. szklarz - der Glaser.. Mam .Nazywam się Diana Korzeb.. Polecam - Niemiecki od podstaw do sprawnej komunikacji - czesc I.Meble po niemiecku z rodzajnikami- tematyczny zestaw słówek.. te najprostsze mama tata dziadek babcia syn ciocia wujek brat córka 5 ocen | na tak 100%.. A jaki jest twój ulubiony przedmiot szkolny?. : ) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNiemiecki Rodzina - Test.. potrzebuje na szybko OPIS PO NIEMIECKU MOICH FERII ZIMOWYCH KTORE SPĘDZIŁAM W GÓRACH LUB NAD MORZEM Z KOLEŻANKA.. Poniżej znajdziecie zwierzęta po niemiecku z tłumaczeniem na język polski, podzielone na grupy..

... Uzupełnij zdania rodzajnikami.

Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem.. Możemy go również użyć na przykład podczas mówienia o .Aby lepiej je zapamiętać najlepiej jest wybrać się do zoo, i spróbować nazwać wszystkie zwierzęta po niemiecku.. Kiedy przeważnie straumatyzowani .test z niemieckiego członkowie rodziny.pdf (22 KB) Pobierz.. Jeżeli musicie opanować specjalny zakres słownictwa warto poświęcić mu więcej czasu i przyswajać go sobie na różne sposoby.sprzedawca - der Verkäufer.. na spacerze z psem.. Lista również do wglądu na: członkowie rodziny po niemiecku.. Dlatego najlepiej uczyć się rzeczowników od razu z rodzajnikami.Tak jest łatwiej.. Jestem lektorką niemieckiego i autorką materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla osób, które chcą się nauczyć codziennego niemieckiego.. Do dzieła!. W tabelce poniżej znajdziesz najważniejszych członków rodziny po niemiecku wraz z rodzajnikami: der Bruder.. Moim ulubionym przedmiotem był zawsze język…angielski.. Ssaki (Säugetiere) po niemiecku:Przedmioty szkolne po niemiecku - przykładowy plan lekcji.. GroBmutter ( babcia ) GroBvater ( dziadek ) Mutter ( mama ) Vater ( tata ) Schwester ( siostra ) Bruder ( brat ) Onkel ( wujek ) Tante ( ciocia ) Cousin ( kuzyn ) Cousine ( kuzynka ) Podacie rodzajniki .. × Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem na spacerze z psem czekając w kolejce przed snem Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium..

Do opisu rodziny potrzebujesz oczywiście wszystkich jej członków.

Nauka tego słownictwa jest dość prosta, ponieważ większość nazw jest bardzo podobna do polskich lub angielskich odpowiedników..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt