Krótkie streszczenie lub podsumowanie czegoś

Pobierz

TikTok:discorudaInstagram: rudaa_discoFacebook: do obserwacji !. np. szkic.. Słownik języka polskiego.Abstrakt to krótkie podsumowanie, które znajduje się na początku artykułu badawczego, tezy itp. To jest główna różnica między streszczeniem a streszczeniem.. Streszczenie to kolejne słowo reprezentujące tę samą umiejętność.Streszczenie krótkie.. od XVIII wiekuReume .. Pieśń pierwsza poświęcona jest tematyce oczekiwania na Oblubieńca.. ABSTRAKT.Znaczenie.. REKAPITULACJA.. od XV wiekuReume (czaownik)Aby ponownie rozpocząć (coś), co zotało zatrzymane lub wtrzymane od momentu, w którym zotało zatrzymane lub wtrzymane; kontynuuj, kontynuuj.. streszczenie - krótkie podsumowanie lub ogólny przegląd czegoś.. RYSUNEK.. Synonimy słowa streszczenie: rekapitulacja, zarys, podsumowanie, skrót, résumé, abstrakt, konspekt, szkic, przegląd, bilans, sprawozdanie, wyciąg, zestawienie, projekt, pierworys, omówienie, rzut, analiza, przekrój, plan, koncepcja, rachunek,podsumowanie czegoś ★★★ PAKUŁY: krótkie, splątane włókna lnu ★★★ RAPORT: podsumowanie ★★★ RESUME: podsumowanie kończące zebranie ★★★★ sylwek: SZORTY: krótkie spodnie ★★ EPSILON: gr.. Stanisław Wokulski w młodości był subiektem u Hopfera.. CynkoMet SZ-1 1/71 .. maszyna została zakupiona lub bezpośrednio do Producenta.. Mówi, że aresztowano jego cioteczną siostrę, Fatmę, oraz jej dzieci.Podsumowanie 2019 roku..

rezim e] «krótkie streszczenie lub podsumowanie czegoś».

z o.o. ul. Fabryczna 7 16-020 Czarna Białostocka tel .Tłumaczenia w kontekście hasła "krótkie podsumowanie" z polskiego na angielski od Reverso Context: Po nadaniu (i odebraniu) określonej liczby pakietów, lub po zakończeniu programu przez SIGINT wyświetlane jest krótkie podsumowanie.Lalka - streszczenie krótkie.. Synonimy: streszczenie.. Streszczenia to świetny sposób na przekazanie wszystkim zainteresowanym osobom informacji o Twoim projekcie.. Korpus Języka Polskiego PWN.. W naszym słowniku szaradzisty dla hasła "krótkie streszczenie czegoś"znajduje się 1 opis do krzyżówek.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie w punktach.. W rozwinięciu nie zapomnij dodać czegoś a aktorach, a w zakończeniu co sądzisz o grze aktorów, fabule, efektach specjalnych itp .Reume (czaownik)Aby odzykać poiadanie (czegoś).. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła "krótkie streszczenie czegoś" możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w opcji Dodaj nowy.krótkie, zwięzłe streszczenie, podsumowanie.. streszczenie.. Abstrakt jest rodzajem podsumowania.. Jerzy Bartmiński, Stanisława Niebrzegowska-Bartmińska, Tekstologia, PWN, Warszawa 2009, s. 301.Pieśń nad pieśniami to dialog między Oblubienicą a Oblubieńcem, który komentuje Chór..

krótkie streszczenie (podsumowanie) dyskusji.

Słowniki PWN - zobacz ofertę >>.. litera, krótkie "E" ★★★ MIGAWKI: krótkie relacje telewizyjne ★★★ SPIĘCIE: Krótkie w tytule filmu o sympatycznym robocie ★★★ SZYKANA: dwa krótkie zakręty na torze wyścigowym ★★★ SKARPETKI: krótkie na nogach ★★★Słowo podsumowanie posiada 182 synonimy w słowniku synonimów.. analiza, bilans, streszczenie: abstrakt: streszczenie, skrót, zarys, wyciąg: resume: krótkie, zwięzłe streszczenie, podsumowanie: argument: dawniej krótkie streszczenie utworu: abstrakt: w systemach informacyjnych: streszczenie dokumentu: REKAPITULACJAKrótkie streszczenie, podsumowanie: .. powodować, że ktoś coś zaczyna robić, dobrowolnie lub nie, rozkręcać kogoś do działania odpadać od czegoś, sypiąc się zwymiotować wycofywać się z czegoś, odstępować, tchórzyć wycofać się z czegoś, odstąpić od czegoś, stchórzyć .streszczenie: treść czegoś ujęta krótko, zwięźle: streszczenie: wizja: streszczenie: wniosek: streszczenie: wstępny projekt: streszczenie: wyciąg: streszczenie: wyciąg z dokumentu: streszczenie: wyciąg, skrót: streszczenie: wyliczanie: streszczenie: wypis: streszczenie: wytłumaczenie: streszczenie: z lektury krótkie: streszczenie: zapowiedź: streszczenie: zaprezentowanie: streszczenieSłowo streszczenie posiada 105 synonimów w słowniku synonimów..

rekapitulacja, podsumowanie, skrót.

"streszczenie ochrony ubezpieczeniowej jest przedstawione poniżej".. Streszczenie zwięźle i wiernie odzwierciedla myśl autora tekstu oryginalnego, nie ma tutaj miejsca na subiektywne odczucia, czy opinie.. W egipskim mieście Port Said poznajemy 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letnią Nel Rawlison.Chłopiec opowiada koleżance o przywódcy powstania, Mahdim.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca .Krótko mówiąc, streszczenie jest niezbędne.. zarys fabuły sztuki, filmu lub książki.. rzeczownik (synonimy): streszczenie, abstrakcja, abstrakt, kompendium, konspekt, skrót, wyciąg, odprawa, sprawa sądowa, deklaracja, typowy przykład, zarys, kondensacja, skroplenie, zgęszczenie, skondensowana masa, skupienie, podsumowanie, .Podsumowanie jest dość krótkie, może maksymalnie jedna lub dwie strony, bez względu na to, jak długa może być praca, taka jak opowieść lub sztuka..

Wpisz tutaj streszczenie dokumentu.

Streszczenie to zwykle krótkie podsumowanie zawartości dokumentu.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.. streszczenie, skrót.. Jeśli wielu interesariuszy projektu chce dowiedzieć się pokrótce, jakie problemy rozwiązuje Twój projekt i dlaczego jest to ważne, streszczenie stanowi dokonały sposób na .Streszczenie krótkie.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. Streszczenie to zwykle krótkie podsumowanie zawartości dokumentu.]. Streszczenie Pisanie Précis to umiejętność, której uczniowie powinni nauczyć się od najmłodszych lat.. Synonimy słowa podsumowanie: bilans, streszczenie, przegląd, sprawozdanie, résumé, zestawienie, rekapitulacja, zarys, analiza, wyliczenie, konkluzja, zsumowanie, wniosek, wynik, relacja, raport, wyciąg, porachowanie, podliczenie, rozliczenie,eliza.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. Cechy dobrego streszczenia: powinno być krótkie, rzeczowe i zwięzłe;podsumowanie (np. przemowy), streszczenie (np. artykułu) formal recap , recapitulation formal streszczenie (wykładu) , podsumowanie (dyskusji) , rekapitulacja (głównych zagadnień czegoś )Streszczenie jako derywat od tekstu oryginalnego tworzone jest metdtodą: a) skrótu lub/i b) uogólnienia lub/i c) przekładu z jednego systemu pojęciowego na inny lub/i d) opisu metatekstowego.. Kliknij, aby zobaczyć "resume" w Korpusie Języka Polskiego PWN.krótkie podsumowanie lub ogólne badanie czegoś.. Co to jest streszczenie.. Abstrakt to krótkie, ale potężne stwierdzenie lub konto podsumowujące większą pracę.Celem streszczenia jest przekazanie najważniejszych tez oryginału, w taki sposób, aby nie zmienić jego sensu.. Hasło do krzyżówki "krótkie streszczenie czegoś" w leksykonie szaradzisty.. schemat, skrót, streszczenie.résumé ndm.. Napiszcie krótkie podsumowanie lub sporządźcie zarys swojej lekcji w dzienniku do studiowania.1.. Słownik języka polskiego PWN.. od XV wieku"Wznówmy tę dykuję jutro o dziewiątej".Reume (rzeczownik)Podumowanie lub trezczenie.. Główny bohater w rozmowie z przyjacielem, opowiada o swoim niedawnym ożenku.. od XV wiekuReume (czaownik)Podumować.. Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Opisując żonę wśród zalet wymienia najpierw wsie, jakie wniosła do posagu, a dopiero w dalszej kolejności mówi o urodzie i rozumie.résumé - Słownik języka polskiego PWN.. Streszczenie (rzecz.).


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt